İletişim

(+90) 312 354 1012

Bize ulaşın!

Bilgileriniz:

Mesajınız:

Mesajınız gönderildi. Close this notice.

Kasko/Trafik Sigortası Teklif Al

Kişisel Bilgileriniz:

Araç Bilgileriniz:

Talebiniz gönderildi. Close this notice.

Seyahat Sigortası Teklif Al

Kişisel Bilgileriniz:

Teminat Tutarı:

Seyahat Bilgileriniz

Talebiniz gönderildi. Close this notice.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Al

Kişisel Bilgileriniz:

Talebiniz gönderildi. Close this notice.

Konut Sigortası Teklif Al

Kişisel Bilgileriniz:

Talebiniz gönderildi. Close this notice.

Şube Olmak için Başvur

Talebiniz gönderildi. Close this notice.
1 sene ago · by · 0 comments

İhale Kefalet Sigortası

Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, teminat mektubu yerine geçen kefalet sigortasının birçok sektörde çözüm olabileceğini belirtti. Bu sigortanın bankalar nezdindeki kredi limitleri üzerinde oluşan ek yükü de ortadan kaldırdığını ifade eden Pamukçu, kefalet sigortasının yurtdışında da kullanılabileceğini söyledi

Banka teminat mektubuna sigorta alternatifi
Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, kefalet sigortasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kefalet Sigortası Genel Şartları’nın 1 Şubat 2014 itibarıyla yürürlüğe girdiğini hatırlatan Pamukçu, bununla birlikte 8 farklı teminatı barındıran “Kefalet Sigortası” uygulamasının, kamu ihale kanununa eklenen madde sonrasında kamu ihalelerinde de aktif olarak kullanılmaya başladığını dile getirdi. Kefalet sigortasının isteğe bağlı yaptırılabilen, tüm sektörlerde kullanılabilen ve çok çeşitli kefalet senetleriyle birçok sektörde çözüm olabilecek bir sigorta ürünü olduğunun altını çizen Pamukçu, “Bununla birlikte, kefalet sigortası ile sunulan teminatlar genelde imalat, inşaat, lojistik, gıda iş kollarında sıklıkla kullanılmaktadır” diye konuştu.

YURTDIŞINDA YAYGIN
Tedarikçiler Tedarikçiler veya iş ortakları, sözleşmelerden doğan yükümlülüklerini yerine getirirken karşı taraftan garanti veya teminat istenmesinin muhtemel olduğunu söyleyen Pamukçu, “Kefalet sigortası, bu tarz talepler için etkin bir çözüm yoludur. Bir anlamda, sigorta şirketleri diğer kurum/kuruluşlara verilen taahhütlere kefil olmakta ve geniş teminat yelpazesiyle sigortalılarını güvence altına almaktadır” dedi. Kefalet sigortasının tüm dünyada uzun yıllardır kullanılan bir teminat türü olduğunu, bundan dolayı yurtdışında da kolaylıkla kullanılabildiğini vurgulayan Pamukçu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bunun yanında, bu sigorta ürününün Türkiye pazarına sunulmasıyla birlikte, Türkiye’deki kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda özellikle son zamanlarda ciddi bir talep istatistiğine sahiptir. Garanti ve teminat taleplerini karşılamak için geleneksel yöntem olan ve bankalar tarafından sağlanan teminat mektupları, bankalar nezdindeki kredi limitleri üzerinde ek yük oluşturmaktadır. Söz konusu ürünün en önemli özelliği, oluşan ekstra yükü ortadan kaldırmasıdır.”

Read more

1 sene ago · by · 0 comments

Asansör Mesleki ve Mali Sorumluluk Sigortası

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” Resmi Gazete’nin bugünkü (4 Mayıs 2018) nüshasında yayımlandı. Yönetmelikte asansörleri kontrolden sorumlu şirketlerinin sigorta ile ilişkisini düzenleyen maddeler yer alıyor.

Asansör periyodik kontrollerinde görev alacak olan A tipi muayene kuruluşlarının Bakanlığa yapacakları başvuruda bazı belgelerin hazır bulunması gerekiyor. Bu belgelerden biri de mesleki ve mali sorumluluk sigorta poliçesi. Yönetmelikte olan maddeye göre, başvurunun asansör periyodik kontrol faaliyetlerini kapsayan ve değeri en az 1 milyon lira tutarında olan mesleki ve mali sorumluluk sigorta poliçesini içermesi gerekiyor.

Yönetmelikte mesleki ve mali sorumluluk sigortasının sürdürülmemesi durumunda A tipi muayene kuruluşunun yetkisi bakanlık tarafından iptal edileceği de bildirildi. Ayrıca yönetmeliğin “Periyodik Kontrol Esasları” başlıklı bölümünde “A tipi muayene kuruluşu, sahip olduğu akreditasyon ile mesleki ve mali sorumluluk sigortasının sürekliliğini yetki süresi boyunca sağlar” dendi.

Bununla birlikte periyodik kontrol aşamasında asansörde oluşabilecek hasarların tazminin, A tipi muayene kuruluşunun mesleki ve mali sorumluluk sigortasından karşılanacağı da yönetmelik kapsamında ifade edildi.

Read more

Take care of your child

Insurances for
your child's future

Curabitur iaculis ante a nibh vulputate sollicitudin.

Adresimiz

Timurlar Sigorta
Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.

Kavaklıdere Mahallesi, Olgunlar Caddesi
No:36/A Çankaya ANKARA

Mesajlarınız İçin

E-Posta:
info@timurlarsigorta.com

(+90) 312 354 1012

Mesai Saatlerimiz
Haftaiçi 08:30-18:30 / Cumartesi 08:30-15:00